wtorek, 16 kwietnia

Jak mieć dobry styl?

Jak mieć dobry styl?

Jak mówi popularne staropolskie przysłowie „nie szata zdobi człowieka”, jednak mimo wszystko w dzisiejszych czasach nasz wizerunek stanowi niezwykle ważną kwestię. Styl ubierania może wiele powiedzieć o człowieku. Nie chodzi w tym przypadku wyłącznie o względy finansowe, ale także o hobby, zajęcia, a nawet preferowane podejście do życia. Szczegóły poniżej.

Osoba lubiąca luksus z pewnością będzie się odznaczała ekskluzywnymi i z reguły markowymi ubraniami oraz rozmaitymi dodatkami. Ci, którzy z modą są na bakier, ale lubią prezentować się schludnie wybiorą mniej ekstrawaganckie kreacje, na przykład bez wzorków, ozdób czy trendy fasonów. Od razu poznamy także człowieka lubiącego sport i przykładającego do niego dużą wagę. Typowa sportsmanka zamiast kloszowanej spódnicy wybierze wygodne alladyny zaś chętnie ćwiczący mężczyzna lepiej będzie się czuł w luźnych jeansach zamiast sztywnym garniturze. Zupełnie odwrotnie z kolei, kiedy mamy do czynienia z pracownikiem korporacji, którego obowiązuje standardowy dress code. Mimo tego, że wiele na temat naszych strojów podyktowane jest przez sytuację życiową, miejsce zatrudnienia oraz okoliczności, w każdych warunkach możemy stworzyć swój własny styl.

Styl ubierania charakteryzuje człowieka. W związku z tym powinniśmy przykładać wagę do tego, jak prezentujemy się na co dzień. Nie chodzi o przesadne strojenie się, ale w głównej mierze o to, aby być zadbanym. Outfit musi być przede wszystkim odpowiedni do momentu. Jeśli wybieramy się na imprezę warto zaszaleć z bardziej wyszukanymi ubraniami. Kiedy zaś udajemy się do pracy, nasz strój musi być nienaganny, ale też taktowny. Jeśli panie wybierają bluzki z większym dekoltem, lepiej zrezygnować z miniówki i odwrotnie. Sporo o tym, jacy jesteśmy świadczą nasze buty. Wystarczy spojrzeć, w jakim są stanie i od razu będziemy mieli jasność czy nasz rozmówca to człowiek schludny i lubiący porządek. Najwięksi bałaganiarze zazwyczaj nie zwracają uwagi na to, jak prezentuje się ich obuwie.

Podsumowując, można jednak stwierdzić, że dobry styl to pojęcie względne. Każdy z nas jest inny. To, co nam się podoba, niekoniecznie przypadnie do gustu pozostałych. W związku z tym, warto kupować zwłaszcza takie ubrania, które rzeczywiście będą dla nas idealne. Rozpoznać to możemy już w przymierzalni. Czasami nawet najlepiej leżące ciuchy nie pozwolą nam się czuć swobodnie, jeśli nie będą nam odpowiadały krojem czy kolorem. Wybierajmy zatem z głową, decydując się na to, co rzeczywiście nam spasowało.