wtorek, 18 czerwca

Jak wydłużyć optycznie nogi?

Jak wydłużyć optycznie nogi?

Niejedna z pań życzyłaby sobie być wyższą niż jest. Nie brakuje dam, które mają ciągłe kompleksy wynikające ze zbyt krągłych kształtów. Podczas gdy zrzucić brzuch i spalić tkankę tłuszczową na boczkach jest stosunkowo łatwo poprzez zwyczajną dietę oraz prosty zestaw ćwiczeń, schudnąć w nogach jest zdecydowanie ciężej. By czuć się ze swoją sylwetką dobrze, a przy okazji prezentować się nienagannie, warto umiejętnie zestawiać ze sobą poszczególne ubrania. Duży wpływ na to, jak eksponowane są nogi ma noszone obuwie.

Można odnaleźć bez większych problemów takie obuwie, które sprawi, że nasze nogi będą robiły wrażenie znacznie smuklejszych niż są w rzeczywistości. Szczególnie łatwo „zmienić’ optycznie kształt łydek. W tym celu wystarczy wybierać obuwie masywne, które będzie posiadało gruby obcas. Ponadto należy też zwrócić uwagę na to, aby obuwie, jakie zakładamy przy odsłoniętych nogach, czyli chociażby do sukienki bądź spódnicy było dość dekoracyjne. Nie muszą to być od razu modele ekstrawaganckie, ale warto, aby posiadały jakiś motyw ozdobny. Popatrzmy również na cholewkę, która musi być nieco obszerniejsza. Wtedy noga eksponuje się szczupło i wydaje się być nieco wydłużona. Unikać należy jednak takich butów, które są subtelne, delikatne i leciutkie. Cieniutka szpileczka jedynie pogrubi nasze nogi. W klasycznych obcasach nieco krągłe panie będą wyglądały zbyt masywnie. Grubsza łydka i drobny bucik będą tworzyły za duży kontrast.

Wysmukli nogę z pewnością gruby obcas. Powinien on być dość ciężki, bowiem wizualnie „rozłoży” ciężar ciała. Jeśli nie przypadają nam do gustu buty na tradycyjnych klockach, lepiej abyśmy postawili na koturny. Są one modne, idealnie nadają się na cieple wiosenne dni oraz znakomicie przewiewne okazują się w sezonie letnim. Pozwalają nogom oddychać, a przy okazji nie obciążają stóp tak jak ma to często miejsce w przypadku standardowych obcasów. Są też bardzo zgrabne i zróżnicowane wielkością na tyle, że spokojnie każda z pań znajdzie dla siebie optymalny model. Dostępne w rozmaitych odcieniach kolorystycznych a także w wielorakich wzorach i stylach nadają się do wszelkiego typu kreacji, bez względu na to czy ubierzemy zwykłe spodnie, spódnicę czy sukienkę a nawet szorty.