niedziela, 26 maja

Obrazy

Obrazy

Wiszący na ścianie obraz przykuwa uwagę, stanowi podstawę nietypowej aranżacji oraz okazuje się znakomitym wariantem dla każdego, kto ma na celu przede wszystkim urządzenie pomieszczenia w oparciu o estetykę i praktyczność. W związku z tym, w kwestii modelowania wnętrz naszego domowego użytku obrazy powinny stanowić podstawę. Jak je jednak wybrać, aby świetnie nadawały się do ściśle określonego lokum?

Najważniejszy jest zwłaszcza motyw. Zupełnie inne malowidła przydadzą się w salonie, a całkiem odmienne na przykład w kuchni. Dlatego też przy wyborze obrazów trzeba się kierować zwłaszcza tą kwestią. W przedpokojach dominują zwłaszcza krajobrazy, w jadalniach martwa natura a w salonach abstrakcja. Jaskrawa kolorystyka będzie pasowała do nowoczesnych obiektów, natomiast do klasycznych bardziej stonowana. Do przestronnych wnętrz śmiało można „upychać” ciemniejsze odcieniem obrazy, z kolei do mniejszych wielkością jasne. Powściągliwe tematycznie muszą być natomiast obrazy dominujące w salonach. Nie zapominajmy również, że odpowiednia kolorystyka ma ogromne znaczenie na psychikę człowieka. Tak więc, aby spokojnie zasnąć potrzebne jest łagodne zaaranżowanie pokoju sypialnianego.

Szczególnie ciekawie prezentują się obrazy olejne, które robią świetne wrażenie w dużych pomieszczeniach. Dodatkowo warto, aby zostały wzbogacone o solidne obramowanie. Do nieco starodawnych pokojów przydadzą się zwłaszcza obrazy z ramami pozłacanymi lub posrebrzanymi. Do skromniej zaś praktyczniej urządzonych pomieszczeń z kolei obramowania minimalistyczne – transparentne bądź uniwersalne, a więc czarnej. Abstrakcje z reguły mają obramowanie bardzo stylowe i oryginalne. Dzieła malarstwa olejnego z kolei drewniane. Akwarele natomiast wyróżniają się passe-partout to jest kartonowym tłem, które wpasowane zostaje idealnie do kolorystyki danego obrazu.

Ten rodzaj dekoracji wcale nie musi być bardzo kosztowną inwestycją. Nie wymaga dużego nakładu finansowego nabycie danego rodzaju malowideł, jeśli nie są to wysokiej klasy dzieła sztuki. Nie oznacza to jednocześnie, że estetyka przedstawień będzie mało efektowna. Równie ciekawie i odpowiednio do naszego wnętrza mogą się zaprezentować obrazy autorów regionalnych. Warto więc odwiedzić galerie miejskie.