wtorek, 16 kwietnia

Podłogi z żywicy – gdzie pasują?

Podłogi z żywicy – gdzie pasują?

Wybór materiału, z jakiego mają być wykonane nasze podłogi jest uzależniony od wielu czynników, wśród których wyróżnia się między innymi wielkość pomieszczenia aranżowanego jak również jego charakter. Na podłogach kładziemy dzisiaj zwłaszcza panele. Są one stosunkowo tanie i przy tym bardzo wytrzymałe. Idealnie nadają się, jako alternatywa dla płytek PCV. Mimo wszystko jednak współcześni lokatorzy najbardziej zachwalają bardziej oryginalne rozwiązania wśród których znajdują się między innymi podłogi z żywicy.

Wyróżnia się obecnie kilka ich gatunków, z czego najczęściej wybierane to między innymi posadzki akrylowe, poliuretanowe oraz epoksydowe. Nierzadko sięga się również po podłogi poliestrowe. Cechą charakterystyczną żywicowych podłóg okazuje się uniwersalność dopasowania. Spokojnie można ją umieszczać we wnętrzach typu hole, balkony, ale także salony i kuchnie.

Ten rodzaj materiału da się w prosty sposób wykorzystać zarówno w dekoracji elementów zewnętrznych jak również wewnętrznych. W konsekwencji tego nie da się ukryć, że podłogi tu charakteryzowane są naprawdę bardzo wygodnym rozwiązaniem. Ich niesamowitym walorem jest także ogromna dekoratywność, która wpisuje się znakomicie zarówno w pomieszczenia stylizowane klasycznie jak także wnętrza bardziej nowoczesne. Unikatowe warianty składają się z zatopionych muszli, brokatu, kamyczków czy nawet elementów ceramicznych. Specyficzne wersje posadzek są wzbogacone reliefowymi wzorami. Żywiczne podłogi mogą być w rozmaitych odcieniach kolorystycznych, w zależności od naszych indywidualnych preferencji.

Ze względu na tak dużą ozdobność posadzek z żywicy wielokrotnie okazują się one dominującą dekoracją pokoju i to do niej dobierane są pozostałe akcesoria uzupełniające. Żywica, poza tym, że gwarantuje estetyczność, stanowi też materiał niezwykle trwały oraz odporny na uszkodzenia. Nie jest łatwo ścieralna oraz okazuje się przyjemna w dotyku, gdyż nie jest zimna jak klasyczne posadzki. Poza tym ceni się ją ze względu na to, że jest bezpieczna w przemieszczaniu się. Mogą się po niej swobodnie poruszać nawet rozpędzone maluchy, lubiące biegać i skakać, gdyż powierzchnia podłóg żywicowych jest często antypoślizgowa. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku łazienki oraz korytarza.