wtorek, 16 kwietnia

Karmy Acana – dlaczego warto na nie stawiać?

Karmy Acana – dlaczego warto na nie stawiać?

Wybór odpowiedniej karmy dla psa może sprawić wiele kłopotów. Musi być dostosowana do potrzeb danej rasy oraz wieku i gabarytów zwierzęcia. Ponadto, karma powinna posiadać zbilansowany skład odzwierciedlający naturalne potrzeby żywieniowe psów. Z tych powodów wiele osób stawia na markę Acana, która tworzy jedzenie zapewniające odpowiednią ilość składników odżywczych dla najlepszych przyjaciół człowieka.

Mięso w karmach Acana

Psy to zwierzęta, których naturalne potrzeby żywieniowe wymagają spożywania dużej ilości protein. Dlatego, karmy Acana mogą zawierać nawet do 70% mięsa. Jego większa część jest świeża lub surowa, dzięki czemu zawarte w nim składniki odżywcze są wchłaniane w znacznie szybszym tempie. Ponadto, takie rozwiązanie sprawia, że karma posiada zapach i smak, który skusi każdego psa. W zależności od potrzeb danej rasy mięso w karmie może być pozyskiwane z drobiu, wołowiny, cielęciny, indyka, ryb, a nawet z jagnięciny. Takie zróżnicowanie ułatwia odnalezienie produktu odpowiadającego wymaganiom danego psa. Poza tym karmy Acana mogą zawierać proteiny pochodzące z kurzych jaj. Warto dodać, że są pozbawione glutenu i szkodliwych koncentratów białkowych.

Karma Acana a węglowodany

Nie każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę z tego, że jest zwierzę, które nie powinno spożywać zbyt dużej ilości węglowodanów. Jest to prawidłowość wynikająca z ich natury. Większość węglowodanów spożywanych przez dzikie psy pochodzi z wnętrzności ich roślinożernych ofiar. Z tego powodu karmy dla psa Acana zawierają odpowiednią ilość tych składników odżywczych. Mogą one pochodzić z warzyw i owoców i niskim indeksie glikemicznych. Warto tu wymienić takie produkty jak dynie, gruszki czy jabłka, które są łączone z dobroczynnymi ziołami. Taka mieszanka ma doskonały wpływ na organizm psa, który nie powinien spożywać karm zawierających węglowodany pozyskiwane z ziemniaków, ryżu lub kukurydzy.

Karma Acana dla szczeniaka

Marka Acana oferuje szeroki wybór karm dla szczeniąt wielu ras psów. Są one tworzone z myślą o zwiększonych potrzebach energetycznych podczas okresu intensywnego wzrostu u tych zwierząt. Wszystkie karmy Acana dla szczeniaka opierają się na lekkostrawnym drobiu, rybach oraz jajach. Zawierają łatwo przyswajalne białko i niewielką ilość węglowodanów. Taka dieta umożliwia prawidłowy rozwój młodego psa. Acana oferuje karmy przeznaczone dla szczeniąt owczarków collie, mopsów, buldogów, cocker spanieli i wielu innych ras. Ponadto, umożliwia zakup produktów, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym psim maluchom.